Oil filled plain bronze bush AS8095100
Part number : AS8095100
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AS8095100 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 95 mm and a length of 100 mm. It is manufactured in .
  33 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE60-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE60-ES-2RS
PAP bush - PAP7560-P20 GEN
PAP BUSH PAP7560-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    1260  G
  • PACKAGING
    1
Description