Oil filled plain bronze bush AS7080120
Part number : AS7080120
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AS7080120 Generic has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 80 mm and a length of 120 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS1-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-70 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    120  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    958  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description