Oil filled plain bronze bush AM10-14-25
Part number : AM10-14-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AM10-14-25 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1010-B-INA INA
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1010-B-INA
Oil filled plain bronze bush - BMF8-14-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMF8-14-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    AM
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description